SENIORZY TEŻ CHCĄ WYPOCZĄĆ

OFERTA DLA AKTYWNEGO SENIORA

kwiecień, maj,  wrzesień i październik

 

OŚRODEK WCZASOWO KOLONIJNY „U KAZIKA”

DANUTA PIERONEK, ORAWKA84 , 34-480 JABŁONKA

www.ukazika-orawka.pl, e-mail.ukazika@orawka.pl

tel/fax. 18 265 23 49, kom. 608 745 574,

Zezwolenie Nr.Z/28/2008

Pobyt 6 dniowy- 400 zł od osoby

                                  Oferta aktualna  już  przy  grupie min. 8 osób

 

Zakwaterowanie- pokoje  1,2, osobowe z pełnym węzłem sanitarnym , wi-fi

Wyżywienie- 2 posiłki dziennie śniadanie i obiadokolacja

3 wyjazdowe wycieczki  wstępy we własnym zakresie

Ognisko, posiady orawskie, uroczysta kolacja na zakończenie  pobytu

Opiekę pana Kazika podczas wyjazdów na wycieczki

Szlakiem Architektury Drewnianej

 

1 dzień-  przyjazd, zakwaterowanie, obiadokolacja, spotkanie z gazdami, a następnie wieczorne posiady i omówienie programu.

2 dzień-  po śniadaniu wycieczka piesza po okolicy ze zwiedzeniem kościoła w Orawce –zabytek kl „0”,  oraz przykościelny cmentarz z grobem lotników  III Eskadry Krakowskiej z czasów II Wojny Światowej, przydrożne kapliczki, krzyż na Groniu, dzwonniczki do odpędzania chmur. Obiadokolacja. Wieczorem ognisko biesiadne.

3 dzień- Śniadanie a następnie wycieczka do Muzeum Etnograficznego w Zubrzycy Górnej, stara zabudowa Dworu Moniaków, kościół przeniesiony z Tokarni, wyjazd na Krowiarki spacer Szlakiem Papieskim, po powrocie obiadokolacja. Wieczorem posiady i wspomnienia z dawnych lat (potrawy regionalne takie jak korbacz, moskol, oscypek).

4 dzień- Po śniadaniu, wycieczka szlakiem kościołów z piękną architekturą  góralską i ciekawą historią, po drodze zwiedzamy Chochołów i Muzeum Powstania Chochołowskiego, Kościół w Witowe, na Bachledówce- poznanie historii dlaczego tu powstał kościół, przejazd na Krzeptówki- wejście do Sanktuarium MB Fatimskiej, odwiedzenie cmentarza na Penksowym Brzyzku, po powrocie obiadokolacja, czas wolny.

5 dzień- Śniadanie a następnie wycieczka do Ludźmierza – zwiedzanie Bazyliki, film o historii tego miejsca, zwiedzanie Ogrodów różańcowych, możliwy przejazd do Szaflar na 2-godzinne                               kąpiele w Termach Podhalańskich lub przejazd na Słowację do Orawic też kąpiel w basenach termalnych (wstępy na baseny termalne we własnym zakresie). Powrót do ośrodka, obiadokolacja a wieczorem podsumowanie pobytu i uroczysta kolacja z kapelą góralską.

6 dzień-  śniadanie i wyjazd.

Jest też możliwość zmiany wycieczek.!!!!

Transport do ośrodka w dniu przyjazdu i z ośrodka w dniu wyjazdu we własnym zakresie.

Istnieje możliwość przywozu i odwozu  za dodatkową opłatą. Właściciele posiadają BUS 8+1

Zapraszają Danuta i Kazimierz Pieronkowie