Zielone Szkoły w górach

Zielone szkoły w górach czy zielone szkoły nad morzem????, trudny wybór, my odpowiemy na to pytanie. Oczywiście,  zielona szkoła to tylko w górach, morze przyciąga mnóstwo turystów, jednak specyfika gór zyskuje dużo swoich sympatyków i miłośników górskich wypraw.

Zielone szkoły w górach to mnogość  atrakcji turystycznych, na terenach górskich białe i zielone szkoły zachęcają do aktywnego wypoczynku, organizując zielone szkoły na młodych turystów czekają: szlaki turystyczne , ciekawe zabytki,  niezapomniane widoki oraz centra rozrywki.

Górskie rejony szczególnie sprzyjają temu by organizować białe i zielone szkoły poprzez ciekawe formy edukacji oraz świetną zabawę na wolnym powietrzu.

Organizując wycieczkę szkolną na Orawie  zachęcamy młodych turystów aby aktywnie uczestniczyli w zdobywaniu szczytu Babiej Góry, poznali florę i faunę Babiogórskiego Parku Narodowego, aktywnie i bezpiecznie spędzili czas w Centrum Korona Ziemi w Zawoi,  poznali historię i kulturę zachowaną w Skansenie w Zubrzycy Górnej.

Zielona szkoła to także czas na zabawę ,więc jeden dzień  spędzimy w Rabce , wesołe miasteczko , Teatr Rabcio, oraz  interaktywne Muzeum Zbójników i Górali czy spacer po Parku Zdrojowym zapewni trochę rozrywki na zielonej szkole  na Orawie.

Wyjazd na zieloną szkołę to wspaniała lekcja historii, przyrody także fizyki i geografii, dzieci wraz z wychowawcami poznają nowe okolice, uczą się posługiwania mapą w terenie, podpatrują zachowanie zwierzyny leśnej, aktywny wypoczynek pomimo zmęczenia,  daje satysfakcję z pokonanych trudności na szlakach i radość ze zdobytych szczytów gór.

Pobyty na obozach integracyjnych czy zielonej szkole są zawsze mile wspominane po latach, czas wspólnie spędzonych dni wraz z wychowawcami, powoduje dużą otwartość i dobre relacje, to najpiękniejsze chwile w życiu każdego dziecka.

Dla organizatorów zielonych szkół zł osobodzień / 1/15 gratis

Zielona szkoła -proponowany przykładowy program na 5 dni

  1. TRANSPORT: autokar turystyczny
  2. ZAKWATEROWANIE ; pokoje 2,3,4,5 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym
  3. WYŻYWIENIE:  śniadania, obiady, kolacje, suchy prowiant na wycieczki
  4. UBEZPIECZENIE: NNW
  5. Opieka wychowawców na trasie oraz przewodnika na wycieczkach

Wystawiamy faktury VAT.

(Przy mniejszej lub większej ilości osób  kalkulacja dopasowana do programu i miejsca odbioru grupy)

DZIEŃ 1 – wyjazd z Krakowa po drodze w programie Park Zdrojowy z pijalnią wód mineralnych i tężnią solankowa, pomnik Św Mikołja , Park Rozrywki RABKOLAND, karnet całodzienny (od maja) lub zwiedzenie Muzeum Zbójników i Górali wraz z zajęciami, przyjazd do ośrodka, obiadokolacja , zakwaterowanie i czas wolny aby zapoznać się z terenem przy ośrodku , regulaminem i zasadami bezpieczeństwa .

DZIEŃ 2 – całodzienna wycieczka autokarowa do Zakopanego przez Chochołów- jedyne miejsce gdzie zachowały się tak liczne tradycyjne góralskie domy. Dolina Chochołowska -fragment- podjazd  pod Skocznie , Muzeum Tatrzańskie , zakup pamiątek, Gubałówka powrót na obiadokolację, po kolacji jaka to melodia

DZIEŃ 3 – piesza wycieczka, piękną widokowa trasą na Danielki i Pająkowy Wierch, ,  następnie grupa przechodzi pod Pietę Św. Anny i podziwiając piękną panoramę na Babią Górę i Gorce zwraca uwagę na Europejski Dział Wodny który dzieli nasze wody na zlewające się do Bałtyku i Zlewiska Morza Czarnego, zabawy na wolnym powietrzu, obiad, wieczorem spotkanie z folklorem –pokaz stroju regionalnego, ognisko przy muzyce góralskiej .

DZIEŃ 4 – wycieczka autokarowa do Etnograficznego Parku w Zubrzycy Górnej, zwiedzanie oraz warsztaty edukacyjne Od ziarna do chleba ,wieczorem dyskoteka .

DZIEŃ 5 – śniadanie pakowanie, wspólne wyjście na górę pod krzyż, zrobienie zdjęć okolicy oraz swoje selfi,  po obiedzie pożegnanie z Orawką i wyjazd. Powrót do swoich domów.

Ośrodek działa na podstawie wpisu do rejestru Organizatorów  Turystyki i Pośredników Turystycznych  Nr.Z/28/2008

Uwaga – przy organizacji zielonej szkoły istnieje możliwość wyboru innych wycieczek np.:

Wyjście na Babią Górę, Dolina Kościeliska, Morskie Oko, czy Zamek w Niedzicy, Wieliczka. Istnieje możliwość organizowania również wycieczek na Słowację (dzieci obowiązkowo paszport lub dowód os.).

Do każdej zmiany wycieczek z programu zielonej szkoły – dodatkowa kalkulacja.

Rezerwacja mailowa dla zielonej szkoły:  ukazika@orawka.pl, tel. 608 745 574.

Podaje numery telefonów do PRZEWOŹNIKÓW:

FIRMA JANKARA  605 202 085

Firma  ZBELA  18/263 19 96