Zielone Szkoły w górach

 

Zielone szkoły w górach czy zielone szkoły nad morzem????, trudny wybór, my odpowiemy na to pytanie. Oczywiście,  zielona szkoła to tylko w górach, morze przyciąga mnóstwo turystów, jednak specyfika gór zyskuje dużo swoich sympatyków i miłośników górskich wypraw.

Zielone szkoły w górach to mnogość  atrakcji turystycznych, na terenach górskich białe i zielone szkoły zachęcają do aktywnego wypoczynku, organizując zielone szkoły na młodych turystów czekają: szlaki turystyczne , ciekawe zabytki,  niezapomniane widoki oraz centra rozrywki.

Górskie rejony szczególnie sprzyjają temu by organizować białe i zielone szkoły poprzez ciekawe formy edukacji oraz świetną zabawę na wolnym powietrzu.

Organizując wycieczkę szkolną na Orawie  zachęcamy młodych turystów aby aktywnie uczestniczyli w zdobywaniu szczytu Babiej Góry, poznali florę i faunę Babiogórskiego Parku Narodowego, aktywnie i bezpiecznie spędzili czas w Centrum Korona Ziemi w Zawoi,  poznali historię i kulturę zachowaną w Skansenie w Zubrzycy Górnej.

Zielona szkoła to także czas na zabawę ,więc jeden dzień  spędzimy w Rabce , wesołe miasteczko , Teatr Rabcio, oraz  interaktywne Muzeum Zbójników i Górali czy spacer po Parku Zdrojowym zapewni trochę rozrywki na zielonej szkole  na Orawie.

Wyjazd na zieloną szkołę to wspaniała lekcja historii, przyrody także fizyki i geografii, dzieci wraz z wychowawcami poznają nowe okolice, uczą się posługiwania mapą w terenie, podpatrują zachowanie zwierzyny leśnej, aktywny wypoczynek pomimo zmęczenia,  daje satysfakcję z pokonanych trudności na szlakach i radość ze zdobytych szczytów gór.

Pobyty na obozach integracyjnych czy zielonej szkole są zawsze mile wspominane po latach, czas wspólnie spędzonych dni wraz z wychowawcami, powoduje dużą otwartość i dobre relacje, to najpiękniejsze chwile w życiu każdego dziecka.

 

 

NAJTAŃSZE ZIELONE SZKOŁY W GÓRACH 2019r.

zielone szkoły  –  obozy integracyjne  –  wycieczki szkolne

Grupy zorganizowane, Szkoły Podstawowe  i Gimnazja

Dzienny koszt dziecka na zielonej szkole w górach to 55 zł/ osobodzień /brutto z 3 posiłkami,

pobyt 5 dniowy na zielonej szkole z wyżywieniem tylko  270 zł/osoba.

                                ORAWA – PODHALE – BESKID WYSOKI 

 

 Zielona szkoła -proponowany przykładowy program na 5 dni

  1. TRANSPORT: autokar turystyczny z klimatyzacją i DVD
  2. ZAKWATEROWANIE ; pokoje 2,3,4,5 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym
  3. WYŻYWIENIE:  śniadania, obiady, kolacje, suchy prowiant na wycieczki
  4. UBEZPIECZENIE: NNW
  5. Opieka wychowawców na trasie oraz  pilota i przewodnika na wycieczkach

oferta zielonej szkoły w górach z programem i z transportem z Krakowa (koszt dla 45 dzieci + opieka nie płaci) 450 zł brutto. Wystawiamy faktury VAT.

(Przy mniejszej lub większej ilości osób nowa kalkulacja)

 

DZIEŃ 1 – wyjazd z Krakowa i przyjazd do Ośrodka- obiad lub obiadokolacja (jest to związane z porą przyjazdu) – wycieczka po okolicy, zwiedzenie zabytkowego kościoła z XVII wieku (500 m od ośrodka) wraz z przykościelnym cmentarzem gdzie znajduje się między innymi grób lotników III Eskadry Krakowskiej z II wojny światowej, w pobliżu zabytkowy budynek dawnej farbiarni płócien z zegarem słonecznym. Po kolacji dyskoteka.

DZIEŃ 2 – całodzienna wycieczka autokarowa do Zakopanego przez Chochołów- jedyne miejsce gdzie zachowały się tak liczne tradycyjne góralskie domy.Dolina Chochołowska -fragment- podjazd  pod Skocznie , Muzeum Tatrzańskie z filmem przyrodniczym , Krupówki, zakup pamiątek pod Gubałówką, powrót na obiadokolacje, po kolacji jaka to melodia i karaoke

DZIEŃ 3 – piesza wycieczka, prowadzi gazda Kazik, piękną widokowa trasą na Danielki i Pająkowy Wierch, opowiada o historii i tradycjach ludu orawskiego, ognisko, dzieci mają mały piknik, następnie grupa przechodzi pod Pietę Św. Anny i podziwiając piękną panoramę na Babią Górę i Gorce zwraca uwagę na Europejski Dział Wodny który dzieli nasze wody na zlewające się do Bałtyku i Zlewiska Morza Czarnego,. powrót na godz. 15.00, gry i zabawy na wolnym powietrzu, obiadokolacja, wieczorem spotkanie z folklorem –pokaz stroju regionalnego, nauka śpiewania po orawsku oraz degustacja potraw  regionalnych (korbacz, oscypek, moskol) słuchając muzyki góralskiej .

DZIEŃ 4 – wycieczka autokarowa do Rabki, w programie Park Rozrywki RABKOLAND, karnet całodzienny (od maja) lub zwiedzenie Muzeum Zbójników i Górali wraz z zajęciami, Park Zdrojowy z pijalnią wód mineralnych i tężnią solankowa, powrót do ośrodka i ścieżka  ekologiczna pod okiem twórców ludowych co można zrobić z siana, 2 zabawki do zabrania do domu (lub malowanie ptaszków albo figur z gipsu) ,wieczorem dyskoteka z DJ Kamilem.

DZIEŃ 5 – śniadanie pakowanie, wspólne wyjście na górę pod krzyż, zrobienie zdjęć okolicy oraz swoje selfi,  po obiedzie pożegnanie z Orawką i wyjazd. Powrót do swoich domów.

Ośrodek działa na podstawie wpisu do rejestru Organizatorów  Turystyki i Pośredników Turystycznych  Nr.Z/28/2008

Uwaga – przy organizacji zielonej szkoły istnieje możliwość wyboru innych wycieczek np.:

Wyjście na Babią Górę, Dolina Kościeliska, Morskie Oko, czy Zamek w Niedzicy, Wieliczka. Istnieje możliwość organizowania również wycieczek na Słowację (dzieci obowiązkowo paszport lub dowód os.).

Do każdej zmiany wycieczek z programu zielonej szkoły – dodatkowa kalkulacja.

Rezerwacja mailowa dla zielonej szkoły:  ukazika@orawka.pl, tel. 608 745 574.

Podaje numery telefonów do PRZEWOŹNIKÓW:

FIRMA JANKARA  605 202 085

Firma  ZBELA  18/263 19 96

Koszt: przywóz – odwóz z Krakowa  ok. 1700 zł.